Jdi na obsah Jdi na menu
 


DTJ Plzeň zve srdečně své členy i další zájemce na celodenní výlet půvabnou jihočeskou krajinou

Z PUTIMI DO PÍSKU

v sobotu 16. června 2007

Sraz účastníků je v 5.45 hod. na hlavním nádraží ČD, odjezd rychlíkem v 6.03 hod. do Ražic, kde přestup na vlak do Putimi.

Pěší trasa z nádraží Putim malebnou cestou podél rybníka do obce, kde uvidíme domek – strážnici četníka Flanderky (J.Marvan) z filmu o Švejkovi (R.Hrušínský), z jeho slavné anabáze k regimentu do Českých Budějovic. Uvidíme i statek sedláka Jana Cimbury, jeho životopis sepsal kdysi J.Š.Baar. Obec se může pochlubit i další raritou, dvojlodním kostelem, pod jednou střechou tak mohli být katolíci i protestanti. Po prohlídce zajímavé a krásné obce máte na vybranou dvě trasy do Písku: kratší trasa vede značenou cestou podél Blanice a Otavy k Zátavskému mostu a stále podél Otavy do Písku (10 km), delší vede k rybníku Řežabinec a po hrázi do Lhoty u Kestřan k památné kapli a do Kestřan, s možností prohlídky dvou tvrzí a zámečku, pak přes Zátaví (unikátní staré sýpky) k Zátavskému mostu a dále stejnou cestou jako u kratší trasy až do Písku (18 km). Výlet připravila a vede Běla Barešová. 

Odjezd domů z Písku vlakem v 16.27 do Ražic, zde přestup na rychlík do Plzně, kde budeme v 17.58. Možno jet i pozdějším vlakem v 18.27, v Plzni v 19.58.